Ziņas un ieteikumi

Ieskats, jaunumi un būtiska informācija mazajiem uzņēmumiem

Mājas darbs, kas jāveic, meklējot finansējumu biznesa attīstībai


Tuvojas pavasaris, tāpēc ir pēdējais laiks gatavoties jaunajai sezonai. Atcerieties veikt mājas darbus, meklējot apgrozāmo līdzekļu finansēšanas avotu vai paātrinot uzņēmējdarbību. Šeit atradīsiet dažus ieteikumus, kas jums jādara, pirms piesakāties biznesa aizdevumam.

1. Biznesa plāns.


Biznesa plānam nav jābūt ļoti garam un detalizētam. Vissvarīgākais, lai tas skaidri un saprotami atbildētu uz pamatjautājumiem: kur un ko jūs iegādāsieties? Ko jūs ražosiet? Kurš pirks jūsu preces? Kāpēc klientiem vajadzētu izvēlēties jūsu preci? Kā jūs atšķirsities no konkurentiem? Ko darīt, ja pārdošanas apjomi nav tādi, kādus jūs sagaidāt? Ko jūs darīsiet, ja izejvielu piegāde sāks kavēties?

Atbildes uz šiem jautājumiem palīdzēs jums labāk izprast savu biznesu, sagatavoties iespējamiem scenārijiem un izvairīties no riskiem. Nav labi, kad aizdevējam ir vairāk jautājumu par biznesa panākumiem un nepārtrauktību nekā pašam uzņēmējam.

2. Nosakiet, kam nepieciešami līdzekļi.


Pirms vērsties ar pieteikumu pie finansētāja, nosakiet, kam jums ir nepieciešami papildus naudas līdzekļi. Iespējams, ka straujākai uzņēmuma izaugsmei ir nepieciešams papildu finansējums. Parasti, biznesam augot, izmaksas palielinās ātrāk nekā ieņēmumi. Tādā gadījumā aizdevums var būt vajadzīgs kā ieguldījums uzņēmuma izaugsmes paātrināšanā.

Dažreiz pat veiksmīgi uzņēmumi, kas aug no saviem resursiem, saskaras ar īslaicīgām, parasti negaidītām, grūtībām. Piemēram, tipogrāfijā ražošanas laikā sabojājas iespiedmašīna. Katra dīkstāve ir zelta vērta. Nauda jaunai mašīnai vai esošās remontam ir nepieciešama nekavējoties. Šajā gadījumā tipogrāfija var ietaupīt, izmantojot ātro aizdevumu. Abos gadījumos potenciālais finansētājs labprāt palīdzēs jums ar aizdevumu.

Ja nepieciešams aizdevums, lai nomaksātu esošos uzņēmuma parādus, šādā gadījumā biznesa finansētāji uz jums skatīsies piesardzīgāk. Pieaugošais uzņēmuma parāds parasti nozīmē, ka pastāv problēmas ar uzņēmuma biznesa modeli - varbūt tas darbojas slikti, varbūt jūs ražojat kaut ko tādu, kas tirgū nav pieprasīts, un jums ir jāattīsta kaut kas jauns. Nedomājiet, ka šādas grūtības atrisināsiet, paņemot kredītu.

Šajā gadījumā jūs varētu vēlēties meklēt jaunu investoru - partneri, kurš, piemēram, var atvērt durvis uz jaunu tirgu vai palīdzēt iegādāties modernāku aprīkojumu. Atcerieties, ka aizdevēji nav tie, kas vēlas uzņemties neveiksmīga biznesa glābšanas risku. Ja jums ir finansiāla problēma, vispirms to atrisiniet un pēc tam, kad esat nostabilizējies, vērsieties pie aizdevējiem par biznesa projektu finansēšanu, pierādiet viņiem, ka jums ir nepieciešama nauda biznesa izaugsmei.

3. Novērtējiet savas iespējas atmaksāt aizdevumu.


Pirms pieteikties aizdevumam novērtējiet reālo uzņēmuma situāciju un iespējas savlaicīgi atmaksāt aizdevumu. Esiet gatavi B plānam - Ko darīsiet, ja plānotie ieņēmumi aizkavēsies un nevarēsiet savlaicīgi veikt aizdevuma atmaksu.

Aizdevējam ir svarīgi redzēt, ka jūs varēsiet atmaksāt aizdevumu no savas naudas plūsmas, kas jums ir šobrīd. Aizdevums ir jāatmaksā pat tad, ja uzņēmums nesaņem plānotos papildu ienākumus. Diemžēl vienmēr pastāv risks, ka tas, ko esat ieplānojis, prasīs ilgāku laiku, maksās vairāk un tiks pārdots ilgākā laika periodā.

4. Jāprot pamatot, ka jūsu bizness ir ilgtspējīgs.


Aizdevēji atšķirībā no investoriem neiejaucas biznesa vadībā un meklē iespējas kā samazināt kredīrisku. Viņi atbildīgi izskata katra uzņēmuma situāciju un izvērtē, vai uzņēmums spēs atmaksāt aizdevumu. Tāpēc esiet iecietīgs un saprotošs, kad potenciālais finansētājs pieprasa papildus informāciju par jums vai jūsu uzņēmumu vai papildus nodrošinājumu, piemēram, ķīlu vai galvojumu.

Noviti Finance nodrošina aizdevumus bez ķīlas vai hipotēkas. Vairumā gadījumu uzņēmumiem nav vajadzīgs arī piesaistīt personīgo galvojumu.Tas palīdz klientiem ietaupīt naudu un laiku, jo nav jāizdod līdzekļi hipotēkas reģistrēšanai un notāra pakalpojumiem. Uzņēmējdarbības neveiksmes gadījumā galvotājs atmaksāt tikai aizdevuma summu bez papildus procentu maksājumiem.

Lasīt arī: