Ziņas un ieteikumi

Ieskats, jaunumi un būtiska informācija mazajiem uzņēmumiem

Noviti Finance ienāk Polijā un sāk izsniegt biznesa aizdevumus Polijas uzņēmumiem

2023-01-23

Alternatīvais nebanku aizdevējs Noviti Finance turpmāk sniegs biznesa aizdevumus ne tikai Lietuvas un Latvijas, bet arī Polijas mazajiem un vidējiem uzņēmumiem.

Polijas uzņēmumi varēs saņemt biznesa aizdevumus līdz 50 tūkstošiem eiro bez ķīlas, ar atmaksas termiņu līdz trim gadiem. Lēmums paplašināt darbību arī Polijā tika pieņemts, ņemot vērā Polijas mazo uzņēmumu lielo interesi par biznesa aizdevumiem savas uzņēmējdarbības uzlabošanai.

„Noviti Finance jau kopš pirmsākumiem ir koncentrējies uz mazo biznesu, un Polija ir līdere Eiropā pēc uzņēmumu skaita šajā segmentā. Tie veido pat 97 procentus no visiem Polijas uzņēmumiem. Taču iespējas iegūt finansējumu ar izdevīgiem nosacījumiem līdz šim Polijā bija ļoti ierobežotas,“ stāsta Linas Armalys, Noviti Finance vadītājs.

Polijas nebanku finansisti aktīvi izsniedz kredītus privātpersonām, taču biznesa kredītu izvēle šajā valstī ir maza. Turklāt ļoti mulsinoša ir cenu noteikšana - daudzi alternatīvie finanšu aizdevēji Polijā piemēro dažādas administrēšanas, pirmstermiņa atmaksas un citas maksas, kas būtiski palielina aizdevuma galīgās izmaksas.

Tāpat kā Baltijas valstīs arī Polijā tradicionālās bankas parasti orientējas uz lielākiem uzņēmumiem, tām ir ierobežotas iespējas piedāvāt elastīgus noteikumus un izvirzīt papildu prasības attiecībā uz uzņēmuma pārvaldāmajiem aktīviem, apgrozījumu vai vecumu.

Noviti Finance klientiem Polijā piemēros tādus pašus aizdevuma nosacījumus kā Lietuvā un Latvijā. Uzņēmumiem tiks piedāvāti aizdevumi ar fiksētām procentu likmēm uz visu līguma darbības laiku. Tas nozīmē, ka pat tad, ja Eiropas Centrālā banka paaugstinās bāzes procentu likmes, Noviti Finance klientu kredītu procenti nepalielināsies.

Pirmajā gadā plānots finansēt vairāk nekā 200 Polijas uzņēmumus un nodrošināt 3 miljonu eiro aizdevumus. Uzņēmuma mērķis ir kļūt par labāko finansistu mazā biznesa segmentā.

Polijas uzņēmējiem līdz šim ir bijušas ierobežotas iespējas gūt labumu no Eiropas Komisijas sniegtā uzņēmējdarbības atbalsta. Līdz šim neviens no Polijas nebanku finansētājiem nestrādā ar Eiropas Investīciju fonda (EIF) programmām. Polijā tāpat kā Lietuvā un Latvijā Noviti Finance sniegs aizdevumus ar EIF garantiju, kas nodrošina, ka tā dēvētie mikrouzņēmumi ar līdz 10 darbiniekiem saņem finansējumu ar vienkāršākiem un izdevīgākiem nosacījumiem.

Noviti Finance tirgū darbojas kopš 2016. gada. Šajā laika posmā uzņēmums finansējis vairāk nekā 3500 uzņēmumus Baltijas valstīs, kopā izsniedzot aizdevumus vairāk nekā 71 miljona eiro vērtībā.

Mūsu partneri