Ziņas un ieteikumi

Ieskats, jaunumi un būtiska informācija mazajiem uzņēmumiem

Atpakaļ skolā, atpakaļ biznesā: kā uzņēmumi var sagatavoties rudens sezonai

2023-08-21

Tuvojoties vasaras izskaņai un pamazām sākoties rudens sezonai, „Noviti Finance“ komanda ir sagatavojusi dažus padomus, kas katram uzņēmējam palīdzēs labāk sagatavoties jaunajai sezonai, kā arī efektīvāk saplānot uzņēmuma finanses.

1.Atvēli laiku, lai plānotu un analizētu uzņēmuma darbību

Tuvojoties rudenim, velti laiku, lai izvērtētu uzņēmuma šī brīža darbību un izvirzītu jaunus mērķus, kas palīdzēs uzņēmumam jaunajā sezonā sasniegt vēl labākus rezultātus. Pirmkārt, apkopo tās lietas, kas tev ir palīdzējušas sasniegt līdzšinējos mērķus un kas, iespējams, ir traucējis īstenot biznesa plānus. Aprēķini savus ienākumus un izanalizē, vai tie ir bijuši vēlamajā apmērā, kā arī apdomā, kādas papildu izmaksas radās, un kā tās varētu samazināt turpmāk, lai ietaupītu līdzekļus.

Pārskatot sasniegtos rezultātus, atzīmē iespējamās problēmas, kas varētu rasties jaunās sezonas laikā un izstrādā plānu, kā tās risināt. Piemēram, kā risināt apgrozāmā kapitāla trūkuma problēmas vai kā plānot uzņēmuma paplašināšanos.

2.Novērtē, kādi resursi būs nepieciešami Tavam uzņēmumam

Tautas gudrība vēsta: "Gatavo slidas vasarā“. Tāpēc jau tagad sāc gatavoties saspringtajam pirmssvētku pārdošanas periodam. Pārliecinies, ka pārdošanas apjoma pieauguma laikā Tev netrūks preču, darba rīku, apkalpojošā personāla vai mārketinga un loģistikas līdzekļu.

Ja redzi, ka netraucētai sagatavošanās darbībai būs nepieciešamas lielākas naudas summas, apsver, kur varētu aizņemties biznesa vajadzībām. Nebanku finansētāji, kas sniedz biznesa aizdevumus mazajiem uzņēmumiem var izsniegt biznesa aizdevumus ātri, ērti un bez lielas birokrātijas. Piemēram, "Noviti Finance" sniedz biznesa aizdevumus līdz pat 50 000 eiro bez nekustamā īpašuma ķīlas, un vairāk kā pusē gadījumu ir nepieciešams tikai daļējs galvojums.

3.Izmanto naudu racionāli

Rudens sākumā aktīvi darbojas gandrīz visas uzņēmējdarbības nozares. Esi gatavs gudri pārvaldīt savu naudas plūsmu. Ieguldi līdzekļus biznesa paplašināšanā, jaunā aprīkojumā, jaunā birojā vai plašākā produktu klāstā.

Neaizmirsti, ka aizņemtā nauda būs jāatmaksā, tāpēc pārliecinies, ka viss ir labi aprēķināts. Ja finansiāli uzņēmums savus mērķus vislabāk sasniedz rudenī un ziemas sākumā, tad plāno atmaksāt biznesa aizdevumu decembra beigās, lai Jauno gadu vari sagaidīt bez parādiem. Ja jūsu pārdošanas sezona ilgst sešus mēnešus, tad ņem biznesa aizdevumu ne ilgāk kā uz vienu gadu, lai jauno biznesa ciklu sāktu bez raizēm.

Izvēloties biznesa finansētāju, pievērs uzmanību tam, vai tas piedāvā iespēju atmaksāt biznesa aizdevumu pirms termiņa. Noskaidro, vai biznesa finansētājs ir atvērts kļūt par Tavu partneri un būs ieinteresēts ilgstošai sadarbībai, lai atrastu Tev piemērotākos biznesa finansēšanas risinājumus.

Paturi prātā, ka savlaicīgs uzņēmējdarbības finansējums var uzlabot jebkura uzņēmuma pārdošanas apjomus un palielināt peļņu.

Mūsu partneri