Ziņas un ieteikumi

Ieskats, jaunumi un būtiska informācija mazajiem uzņēmumiem

Eiropas Investīciju fonds piešķir "Noviti Finance" jaunu portfeļgarantiju 12 miljonu apmērā

2022-06-15

Lai stimulētu mazo uzņēmumu finansēšanu Baltijas valstīs, nebanku aizdevējs uzņēmējdarbības jomā "Noviti Finance" un Eiropas Investīciju fonds (EIF) 2020. gadā parakstīja sadarbības nolīgumu, lai mikrouzņēmumiem un lauksaimniekiem nodrošinātu labāku piekļuvi finansējumam – katram uzņēmumam maksimāli 50 000 eiro apmērā. Tagad EIF papildina "Noviti Finance" aizdevumu portfeli vēl 12 miljonu eiro apmērā.

Garantiju finansē no Eiropas Savienības Nodarbinātības un sociālās inovācijas (EaSI) programmas, un to atbalsta Investīciju plāns Eiropai.

"Noviti Finance" garantijas instrumentu izmantos, lai finansētu mikrouzņēmumus Baltijas valstīs – Latvijā un Lietuvā. "Investīciju plāns Eiropai" ļauj Eiropas Investīciju bankas grupai ieguldīt lielākā skaitā operāciju, kas bieži ir riskantākas, savukārt EaSI mērķis ir uzlabot finansējuma pieejamību neaizsargātām grupām, mikrouzņēmumiem un sociālajiem uzņēmumiem, informē uzņēmumā.

Pateicoties EaSI garantijai papildu 12 miljonu eiro apmērā, ko finansē Eiropas Savienība un tās vārdā īsteno Eiropas Investīciju fonds, "Noviti Finance" varēs piešķirt mikrokredītus mazajiem uzņēmumiem Baltijas valstīs ar labāku cenu un nosacījumiem, kā arī lielākajā daļā gadījumu aizdevumus varēs izsniegt bez galvojuma. Aizdevumi saskaņā ar šo nolīgumu būs pieejami uzņēmumiem, kuros ir ne vairāk kā 10 darbinieku. Uzņēmuma gada apgrozījums nedrīkst pārsniegt 2 miljonus eiro.

"Noviti Finance" vadītājs Linas Armalis uzsver: "Pieejama mazo uzņēmumu kreditēšana arvien vairāk kļūst par visu Eiropas valstu izaicinājumu. Nolīgums ar EIF nozīmē, ka turpmāk finansējums būs pieejams vēl lielākam skaitam mazo uzņēmumu. Pateicoties EIF EaSI garantijai, Latvijas mazie uzņēmumi varēs izmantot finansējumu kā apgrozāmo kapitālu vai uzņēmējdarbības attīstībai, tādējādi efektīvi palīdzot attīstīties un pārvaldīt riskus."

  1. gadā EIF papildināja "Noviti Finance" aizdevumu portfeli 10 miljonu eiro apmērā, kas izsniegti trīs reizes ātrāk, nekā bija plānots.

  2. gadā Latvijā tika saņemti vairāk nekā 1653 pieteikumi, vidējai aizdevuma summai sasniedzot 12 000 eiro. Visvairāk pieteikumu saņemti no transporta, būvniecības, ražošanas, tirdzniecības un pakalpojumu sniegšanas nozaru uzņēmumiem.

"Noviti Finance" ir alternatīvo finanšu sektora uzņēmums, kas dibināts 2016. gadā Lietuvā un specializējas mazo un vidējo uzņēmumu finansēšanā. Uzņēmums izsniedz aizdevumus ar Eiropas Investīciju fonda atbalsta programmu. Lietuvā "Noviti Finance" ir oficiāls "Invega'" (valsts atbalsts uzņēmumu finansēšanā) partneris, savukārt Latvijā darbojas kopš 2020. gada sākuma.

Mūsu partneri