Ziņas un ieteikumi

Ieskats, jaunumi un būtiska informācija mazajiem uzņēmumiem

"Noviti Finance" atklāj, kā pandēmija izmainīja finansēšanas tirgu

2021-03-28

Lietuvas alternatīvās finansēšanas uzņēmums "Noviti Finance" Latvijā darbojas kopš pērnā gada marta. Kopumā 2020. gadā uzņēmums Latvijā palīdzējis ar finansējumu 80 maziem un vidējiem uzņēmumiem, izsniedzot aizdevumus par kopējo summu – 908 694 eiro.

"Noviti Finance" šogad plāno paplašināt savu darbību un dubultot pagājušā gada rezultātus.

"Kamēr pandēmijas laikā bankas samazināja uzņēmējdarbības finansēšanu, mēs rīkojāmies pretēji, piedāvājot vēl pieejamākas finansēšanas opcijas mazajiem un vidējiem uzņēmumiem. Turklāt mēs, iespējams, esam vienīgie biznesa finansisti Latvijā, kas biznesa aizvēršanās gadījumā nepiemēro procentus galvotājiem" stāsta Dagnis Iļjins, "Noviti Finance" vadītājs Latvijā.

Biznesi aizņemas vairāk

"Noviti Finance" kopš 2016. gada ir finansējuši tūkstošiem mazo un vidējo uzņēmumu. Pandēmijas laiks Lietuvā pierādīja nepieciešamību palīdzēt vēl vairāk uzņēmumiem – ja 2019. gadā aizdevumu kopējā summa bija 4,8 miljoni eiro, tad 2020. gadā šis skaitlis pieauga līdz 7 miljoniem, finansējot 1177 uzņēmumu.

"2020 gadā Lietuvā mēs trīskāršojām izsniegto aizdevumu skaitu. Straujo uzņēmējdarbības finansēšanas pieaugumu noteica arī tas, ka mēs kļuvām par valsts partneri, izsniedzot aizdevumus pandēmijas skartajiem uzņēmumiem – pēc finansēto uzņēmumu skaita mēs bijām otrie Lietuvā. Protams, otra panākumu atslēga bija uzlaboti nosacījumi aizdevumu saņemšanai" stāsta Lins Amalis (Linas Armalys), "Noviti Finance" izpilddirektors Lietuvā.

2020 gadā Lietuvā palielinājās gan "Noviti Finance" izsniegto aizdevumu skaits, gan izsniegto aizdevumu vidējā summa. Salīdzinot ar 2019. gadu, aizdevuma pieteikumu skaits palielinājās par 115% un vidējā aizdevuma summa pieauga par 17% – no 11,4 tūkstošiem uz 13,3 tūkstošiem. Turpretim Latvijā vidējā aizdevuma summa ir 11,5 tūkstoši eiro.

"Fakts, ka pieaug izsniegto aizdevumu apjoms, liecina par to, ka uzņēmumiem uzņēmējdarbības attīstībai nepieciešams lielāks apgrozāmo līdzekļu apjoms. Mēs varam droši teikt, ka mūsu klienti apzinās, ka uzticams finansētājs ir svarīgs gan pagaidu grūtību risināšanai, gan ilgtspējīgai uzņēmuma attīstībai" atzīmē Lins Amalis.

Izaugsmes plān

Pērn iegūtā Eiropas Investīciju fonda (EIF) portfeļgarantija ļāva "Noviti Finance" kļūt par vienīgo alternatīvo finansētāju Latvijā, kas piedāvā saņemt aizdevumus ar daļēju galvojumu vai pat bez tā.

Pandēmijas laikā visvairāk aizdevumu tika piešķirti transporta uzņēmumiem, būvniecības pakalpojumu sniedzējiem, tirgotājiem un ražotājiem. Pēc Dagņa Iļjina teiktā – šī gada pirmo mēnešu rādītāji liecina, ka apjoms tikai pieaugs.

"Mēs plānojam dubultot savus biznesa rādītājus. Uzskatām, ka šajos grūtajos laikos pieaug pieprasījums pēc ātriem finanšu risinājumiem, turklāt ar konkurētspējīgiem nosacījumiem. Arī šogad mēs esam atvērti grūtībās nonākušiem uzņēmumiem nodrošināt iespēju atlikt maksājumus, samazināt līguma slēgšanas maksu un neprasīt no galvotājiem atmaksāt aizdevuma procentus" piebilst Dagnis Iļjins.

Mūsu partneri