Ziņas un ieteikumi

Ieskats, jaunumi un būtiska informācija mazajiem uzņēmumiem

“Noviti Finance” portfelis 2022. gadā pieauga par 16,5%

2023-02-22

Alternatīvā finansētāja “Noviti Finance” kopējais kredītportfelis 2022. gadā sasniedza 17,5 miljonus eiro. Kopumā uzņēmums pērn Latvijā un Lietuvā finansējis gandrīz 700 uzņēmumus. 2023. gada sākumā “Noviti Finance” uzsāka biznesa kredītu sniegšanu arī Polijā, kur šī gada laikā plāno finansēt vairāk nekā 200 mazo uzņēmumu.

Lai gan Covid-19 pandēmija ir beigusies, uzņēmēji pērn turpināja saņemt finansējumu ar vieglākiem nosacījumiem, un to aktīvi izmantoja. “Noviti Finance” ieņēmumi 2022. gadā pieauga par 21 procentu. Izaugsmi nodrošināja mazo uzņēmumu pieaugošā interese par alternatīviem finansētājiem, kā arī “Noviti Finance” labvēlīgie kreditēšanas nosacījumi, kā arī efektīvais un ātrais kredītu piešķiršanas process.

«Arvien vairāk uzņēmumu piesakās kredītiem pie alternatīvajiem finansētājiem, jo atšķirībā no tradicionālajām bankām strādājam arī ar mazajiem uzņēmumiem un varam tiem piedāvāt elastīgus finansēšanas nosacījumus. Pagājušais gads mazajiem uzņēmumiem nebija viegls, taču uzņēmumu uzvedība liecina, ka 2023. gads sagaidāms optimistisks. Uzņēmēji nestāv uz vietas, neatliek plānus un aktīvi piesakās finansējumam”, stāsta Linas Armalys, “Noviti Finance” vadītājs.

Pēc L. Armalys domām, šobrīd ir piemērots laiks saņemt aizdevumu maza biznesa attīstīšanai, jo kredītu procentu likmes joprojām ir zemākas par inflāciju. Turklāt “Noviti Finance” nodrošina finansējumu ar fiksētām procentu likmēm uz visu līguma darbības laiku, tādēļ, pat ja Eiropas Centrālā banka paaugstina bāzes procentu likmes, uzņēmuma klientu maksājumi nepalielinās.

“Noviti Finance” kopējais kredītportfelis 2022. gadā pieauga par 16,5% un pagājušā gada beigās tas sasniedza 17,5 miljonus eiro (2021. gadā tas bija 15,1 milj. eiro). Latvijā kredītportfeļa pieaugums veidoja 21,3% un sasniedza 2,4 miljonus eiro.

“Noviti Finance” pērn nodrošināja finansējumu gandrīz 700 Latvijas un Lietuvas uzņēmumiem. “Noviti Finance” visvairāk aizdevumu izsniedza vairumtirdzniecības un mazumtirdzniecības, būvniecības, kā arī transporta un loģistikas jomā strādājošiem komersantiem. Uzņēmums pagājušajā gadā piešķīra vairākus aizdevumus ar Eiropas Investīciju fonda (EIF) galvojumu, kas mikrouzņēmumiem līdz 10 darbiniekiem nodrošina iespēju saņemt finansējumu ar vienkāršākiem un izdevīgākiem nosacījumiem.

Mūsu partneri