Ziņas un ieteikumi

Ieskats, jaunumi un būtiska informācija mazajiem uzņēmumiem

"Noviti Finance" saņem 1 miljonu eiro aizdevumu no Eiropas Investīciju fonda

2023-05-31

Alternatīvais nebanku biznesa aizdevējs "Noviti Finance" ir saņēmis Eiropas Investīciju fonda (EIF) subordinēto aizdevumu 1 miljona eiro apmērā, kas piešķirts uz 10 gadiem EIF jaunās programmas InvestEU ietvaros, lai atbalstītu "Noviti Finance" organizatorisko attīstību un paplašināšanos Polijas tirgū.

"Mēs priecājamies atjaunot sadarbību ar „Noviti Finance“, uzticamu partneri, kas aktīvi veicina mazo uzņēmumu, jo īpaši mikrouzņēmumu finansēšanu, kuriem bieži vien ir grūti aizņemties no tradicionālajiem finansētājiem. Palīdzot stiprināt uzņēmuma kapitāla struktūru, šis aizdevums, ko atbalsta InvestEU programma, veicinās labāku piekļuvi finansējumam mazajiem Polijas uzņēmumiem," saka EIF izpilddirektore Marjuta Falkstedta.

"Mēs lepojamies, ka gadu gaitā esam izpelnījušies EIF uzticību. EIF piešķirtais subordinētais aizdevums uz 10 gadiem, kas ir ilgāks laiks, nekā „Noviti Finance“ darbojas, nozīmē, ka EIF ne tikai uzticas mums, bet arī novērtē un atbalsta mūsu misiju – pavērt plašākas finansējuma iespējas mazajiem uzņēmumiem ar ne vairāk kā 10 darbiniekiem," saka Linas Armalys, „Noviti Finance“ izpilddirektors.

Subordinēto aizdevumu dēvē arī par uzticamo aizdevumu, un tas darbojas kā svira ārējo finansējuma avotu piesaistei, kas ir ļoti svarīgi alternatīvo nebanku aizdevēju darbībā.

Paredzams, ka šis aizdevums ne tikai paplašinās uzņēmuma darbību Polijā, bet arī nostiprinās tā klātbūtni Lietuvā un Latvijā un palīdzēs tam izvērsties citos tirgos.

"Noviti Finance“ sadarbojas ar EIF kopš 2020. gada. Šajā laikā "Noviti Finance" ir saņēmusi trīs EIF portfeļa garantijas. Līgums par trešo, rekordlielo EIF garantiju tika parakstīts šā gada aprīlī. Tā ietvaros mazajiem uzņēmumiem Lietuvā, Latvijā un Polijā tiks piešķirti aizdevumi līdz 47 miljoniem eiro.

„Noviti Finance“ kopējais aizdevumu portfelis pašlaik ir 19 miljoni eiro. Šā gada pirmajā ceturksnī uzņēmuma ieņēmumi pieauga par 12 % un pārdošanas apjoms - par 42 % salīdzinājumā ar iepriekšējo ceturksni.

Mūsu partneri