Ziņas un ieteikumi

Ieskats, jaunumi un būtiska informācija mazajiem uzņēmumiem

Mazie un vidējie uzņēmumi varēs atlikt aizdevumu maksājumus uz 6 mēnešiem – līdz apkures sezonas beigām

2022-11-07

Augošā inflācija un procentu likmju palielināšana bremzē patēriņu, savukārt augstās enerģijas cenas, kas būtiski palielina apkures izmaksas, ziemas sezonā būtiski ietekmē uzņēmēju naudas plūsmu un spēju norēķināties par saistībām.

Atbilstoši alternatīvā biznesa finansētāja "Noviti Finance" novērojumam, pieprasījumu skaits, kas saistīts ar maksājumu atlikšanu, pēdējos divos mēnešos ir pieaudzis par 30%. Galvenās rūpes mazajam uzņēmējam, kas savu darbību grūtajā periodā neplāno pārtraukt, ir "kā pārdzīvot ziemu".

"Noviti Finance" saviem klientiem, kuri vēlas aizņemties savas uzņēmējdarbības attīstīšanai vai apgrozāmajiem līdzekļiem, piedāvā iespēju atlikt aizdevuma pamatsummas maksājumus līdz apkures sezonas beigām. Tas nozīmē, ka, saņemot aizdevumu novembrī, aizdevumu uzņēmējs sāks atmaksāt tikai 2023. gada maijā, par šo periodu būs jāmaksā tikai aizdevuma lietošanas procenti.

Pieaugot saimnieciskās darbības izmaksām, aizdevumi, kas šobrīd joprojām ir lētāki par inflāciju, var būt izeja mazajiem uzņēmumiem, kas nevēlas krasi samazināt vai pat pārtraukt savu darbību.

"Tomēr aizdevuma maksājums joprojām ir izdevumu pozīcija, kas apkures sezonā kļūst par kārtējām galvassāpēm ikvienam mazajam uzņēmumam. Izmantojot aizdevuma maksājuma atlikšanas priekšrocības, kad saimnieciskās darbības izdevumi ir vislielākie, uzņēmējam ir nepieciešams tikai nomaksāt aizdevuma lietošanas procentus, kas būtiski samazina spiedienu uz naudas plūsmu ziemas periodā. Aizdevumu lietošanas procenti ir fiksēti un nemainās visā līguma darbības laikā, neskatoties uz Eiropas Centrālās bankas veikto bāzes procentu likmes paaugstināšanu", stāsta "Noviti Finance" biznesa finansēšanas vadītājs Dagnis Iļjins.

D. Iļjins uzskata, ka kredīta maksājumu atlikšana kļūs par būtisku palīdzību mazajiem uzņēmējiem, kuri ir izveidojuši biznesu, lai strādātu "sev", plāno to tālāk attīstīt, iegādāties materiālus un iekārtas, bet baidās no palielinātajām darbības izmaksām ziemas laikā.

"Noviti Finance", kas darbojas Lietuvā un Latvijā kopš 2016. gada, ir finansējusi vairāk nekā 3000 mazo un vidējo uzņēmumu, kopējam izsniegtajam finansējumam pārsniedzot 70 miljonus eiro. Lielākā daļa finansējumu saņēmušie uzņēmumi nodarbina līdz 10 darbiniekiem un to gada apgrozījums nepārsniedz 2 miljonus eiro.

Mūsu partneri