Ziņas un ieteikumi

Ieskats, jaunumi un būtiska informācija mazajiem uzņēmumiem

Latvijā sācis darboties jauns biznesa aizdevumu izsniedzējs


Tagad Latvijā savus pakalpojumus piedāvā biznesa aizdevumu izsniedzējs Noviti Finance. Uzņēmuma mērķis ir palielināt finansēšanas iespējas maziem un vidējiem uzņēmumiem Latvijā, piedāvājot biznesa aizdevumus ar izdevīgākiem noteikumiem.

Noviti Finance uzņēmumiem piedāvās aizdevumus līdz 25 000 EUR. Tos varēs atmaksāt laika posmā līdz diviem gadiem. Biznesa finansētājs arī dos iespēju pagarināt aizdevumu vai bez maksas atmaksāt to pirms termiņa.

2016. gadā Lietuvā dibinātais uzņēmums kopš savas darbības sākuma daudz uzmanības velta mazā biznesa veicināšanai un atbalstīšanai. Arī Latvijā Noviti Finance piešķirs finansējumu arī jaundibinātiem uzņēmumiem. Lai saņemtu biznesa aizdevumu, tiem vajadzēs tikai iesniegt pieteikumu internetā. Lēmums par finansējuma piešķiršanu uzņēmumam tiks pieņemts tajā pašā dienā.

Noviti Finance vadītājs Lins Armalis, bijušais Swedbank Baltijas valstu kreditēšanas produktu attīstības departamenta vadītājs, saka, ka Latvijā, tāpat kā citās Baltijas valstīs, aizņemšanās iespējas maziem un jauniem uzņēmumiem ir ierobežotas.

„Jau kādu laiku mēs rūpīgi analizējam Latvijas tirgu un esam pamanījuši, ka šeit trūkst konkurētspējīgu un efektīvu mazo un vidējo uzņēmumu finansēšanas pakalpojumu. Tāpēc mēs ienākam Latvijas tirgū ar novatoriskiem finanšu risinājumiem,” saka Noviti Finance vadītājs.

Arī Eiropas Investīciju fonds (EIF) atbalsta uzņēmuma mērķi – mazā biznesa pārstāvjiem radīt iespējas un izdevīgākus noteikumus, lai tie varētu aizņemties apgrozāmos līdzekļus vai līdzekļus investīcijām, un tādā veidā dot ieguldījumu viņu uzņēmumu straujākā attīstībā. Noviti Finance ar EIF februārī parakstīja garantijas līgumu saskaņā ar Eiropas Savienības Nodarbinātības un sociālo inovāciju programmu (EaSI).

Saskaņā ar šo līgumu uzņēmumiem ar ne vairāk kā 9 darbiniekiem Noviti Finance piešķirs finansējumu ar zemāku procentu likmi un vairumā gadījumu bez ķīlas vai galvojuma.

Šeit vari pieteikties aizdevumam ar EIF garantiju.

Uzņēmums Noviti Finance savai darbībai Latvijā ir izveidojis filiāli Rīgā, kur par uzņēmumu finansēšanu atbildēs Dagnis Iļjins.

Tuvākajā laikā uzņēmums plāno piedāvāt jaunus finanšu pakalpojumus Latvijā un turpināt paplašināšanos citās Eiropas Savienības valstīs.

Papildu informācija:

Noviti Finance

ir alternatīvs aizdevējs maziem un vidējiem uzņēmumiem, kas četrus gadus veiksmīgi darbojas Lietuvā. Kopš dibināšanas 2016. gadā uzņēmums ir finansējis vairāk nekā 1000 Lietuvas uzņēmumu.

Eiropas Investīciju fonds (EIF)

ir daļa no Eiropas Investīciju bankas grupas. Šī fonda galvenais uzdevums ir atbalstīt mikrouzņēmumus, mazos un vidējos uzņēmumus Eiropā, palīdzot tiem saņemt finansējumu. EIF rada un attīsta riska un izaugsmes kapitālu, garantijas un mikrofinansēšanas iespējas īpaši šim tirgus segmentam. Veicot šo uzdevumu, EIF sniedz ieguldījumu ES mērķu sasniegšanā – atbalstīt inovācijas, pētniecību un attīstību, uzņēmējdarbību, izaugsmi un nodarbinātību.

ES Nodarbinātības un sociālo inovāciju programmas (EaSI)

mērķis ir dot ieguldījumu ES mērķa sasniegšanā – augsta nodarbinātība, atbilstoša sociālā aizsardzība, cīņa pret sociālo atstumtību un nabadzību un darba apstākļu uzlabošana. Saskaņā ar programmas EaSI mikrofinansēšanas un sociālās uzņēmējdarbības virzienu tiek sniegts atbalsts finanšu starpniekiem, kuri piedāvā finansējumu ļoti maziem uzņēmumiem un sociālajiem uzņēmumiem. Viens no mērķiem ir palielināt iespēju saņemt mikrofinansējumu, kas ietver mikrokredītus, tas ir, aizdevumus līdz 25 000 EUR, īpaši neaizsargātām personām. Eiropas Savienība ir izvēlējusies, ka garantijas instrumentu saskaņā ar programmu EaSI tās vārdā īsteno EIF.
Lasīt arī: