Ziņas un ieteikumi

Ieskats, jaunumi un būtiska informācija mazajiem uzņēmumiem

‘Noviti Finance’ palielina kapitālu līdz 1 miljonam eiro


Alternatīvā finanšu sektora uzņēmums ‘Noviti Finance’ parakstījis līgumu ar Beļģijas privātā kapitāla fondu ‘Helenos’, piesaistot 700 000 EUR, kas palīdzēs turpmāk vēl aktīvāk finansēt gan Lietuvas, gan Latvijas mazos un vidējos uzņēmumus.

‘Helenos’, dibināts pirms trīs gadiem, ir pirmais privātā kapitāla fonds Eiropā, kas specializējas finanšu un sociālās nozarēs. Tā mērķis ir stiprināt tos finanšu uzņēmumus, kas palīdz mikro, mazajiem un vidējiem uzņēmumiem (MSMEs). Fondu atbalsta arī Eiropas Investīciju fonds (EIF) un vairākas lielās Rietumeiropas bankas, lai nodrošinātu veselīgu augsni jaunajiem uzņēmējiem ilgtermiņa ekonomiskai izaugsmei. ‘Helenos’ pārvalda Beļģijas ieguldījumu pārvaldes uzņēmums ‘Impulse’.

‘Noviti Finance’ vadītājs Linas Armalys atzīst, ka šis līgums nenoliedzami palīdzēs arī uzņēmuma atpazīstamībai:
“Mēs esam sajūsmināti par sadarbību ar ‘Helenos’. Mēs patiesi ticam, ka šī vienādos mērķos balstītā sadarbība radīs vēl vairāk iespēju palīdzēt mazajiem un vidējiem uzņēmumiem saņemt finansējumu ar ļoti labiem nosacījumiem. Mēs arī, protams, plānojam izmantot šo investīciju, lai paplašinātu savu darbību jaunos tirgos. Mēs sākām Lietuvā pirms 5 gadiem un pirms gada arī Latvijā – jūtamies nobrieduši doties tālāk!”

Atbalstīt tieši mazos ir svarīgāk nekā jebkad

“Helenos” menedžeris Nicolas Blondeau papildina, ka pandēmija jau atkal atgādināja, cik sarežģīti mazajiem uzņēmējiem krīzes laikā ir saņemt palīdzību no tradicionālajām bankām. Viņa skatījumā šobrīd ir ļoti svarīgi stiprināt finansētājus, kas fokusējas uz mikro, mazajiem un vidējiem uzņēmumiem:
“Kad Covid-19 pandēmija pagājušajā pavasarī satricināja tirgu, mēs novērojām, ka ierastajiem aizdevējiem mikro, mazo un vidējo uzņēmumu finansēšana nelikās diez ko saistoša. Taču patiesībā jau tieši šie mazie uzņēmumi ir ārkārtīgi svarīgi ikvienas valsts ekonomikai. Mēs ļoti priecājamies, ka ‘Helenos’ ir investējis ‘Noviti Finance’, jo tieši viņi pandēmijas laikā aktīvi palīdzēja biznesiem augt. Mēs esam pārliecināti, ka šī investīcija palīdzēs ‘Noviti Finance’ kļūt par līderiem mikro, mazo un vidējo uzņēmumu finansēšanas sektorā ne tikai Latvijā un Lietuvā, bet arī visā reģionā.”


‘Noviti Finance’:

Dibināts 2016. gadā Lietuvā, ‘Noviti Finance’ ir alternatīvo finanšu sektora uzņēmums, kas specializējas mazo un vidējo uzņēmumu finansēšanā. ‘Noviti Finance’ līdz šim palīdzējuši vairāk nekā 2,500 uzņēmumu Latvijā un Lietuvā. ‘Noviti Finance’ izsniedz aizdevumus ar Eiropas Investīciju fonda atbalsta programmu. Lietuvā ‘Noviti Finance’ ir oficiāls ‘Invega’ (valsts atbalsts uzņēmumu finansēšanā) partneris un Latvijā darbojas kopš pērnā gada sākuma.

‘Helenos’:

Pirmais privātā kapitāla fonds Eiropā, kas specializējas finanšu nozarē. Tas atbalsta jaunus, mazus un vidējus finansēšanas uzņēmumus, kas specializējas mikro un sociālo uzņēmumu finansēšanā. Fonda primārais mērķis ir dod iespēju tikt pie finansējuma tieši jaunajiem uzņēmējiem, radīt darba vietas un palīdzēt kopējā izaugsmē. ‘Helenos’ fondā šobrīd ir 10.6 miljoni eiro, kurus līdz gada beigām plānots palielināt līdz 25 miljoniem. Šobrīd ‘Helenos’ finansējumu saņem no EIF, Crédit Coopératif, Mirova, BNP Paribas, BRED, France Active un Soficatra.

‘Inpulse’:

‘Helenos’ pārvalda ‘Inpulse’, kas ir Briselē bāzēts investīciju pārvaldes uzņēmums ar milzīgu pieredzi sociālajās investīcijās un mikro finansēšanā. ‘Inpulse’ ir eksperti kooperatīvā kapitāla finansēšanā ar daudz zināšanām alternatīvo investīciju fondu vadīšanā. Komanda sastāv no cilvēkiem Beļģijā, Polijā un Francijā, un šobrīd pārvalda vēl divus aktīvus fondus (‘CoopEst’ un ‘CoopMed’) ar kopējo investīciju kapacitāti – 56 miljoni eiro.
Lasīt arī: